Hlavní obsah
Foto: Václav Jirsa, Právo

Dopravní podnik přes kritiku prodlouží smlouvu na prodej jízdenek v metru

Pražský dopravní podnik (DPP) prodlouží kritizovanou smlouvu s firmou Cross Point na prodej jízdenek ve vestibulech metra. Nepodařilo se mu vybrat nového dodavatele, řekl ve středu mluvčí DPP Jiří Štábl. Původní smlouva s Cross Pointem, kterou podnik vloni na podzim kvůli nevýhodnosti vypověděl, končí v závěru února.

Foto: Václav Jirsa, Právo
Dopravní podnik přes kritiku prodlouží smlouvu na prodej jízdenek v metru

Nová dohoda s firmou Cross Point potrvá od března do konce srpna a podle Štábla bude nastavena pro podnik výhodněji, než tomu bylo v minulosti. Podnik tím prý ušetří zhruba deset miliónů. Kolik za služby do léta zaplatí, neuvedl.

"Další způsob provozování prodejních míst ve vestibulech metra DPP diskutuje se zástupci hlavního města," doplnil mluvčí.

Tendr na čtyřletý prodej jízdenek za 170 miliónů podnik na začátku roku zrušil, přihlásil se totiž jen jeden uchazeč.

Smlouva prý byla předražená

Původní smlouvu se společností Cross Point už dřív podnik označil za předraženou. Údajně nevýhodnými službami spojenými s prodejem jízdenek v metru se navíc od loňska zabývá policie. Zakázka pro DPP byla podle ní zmanipulována ve prospěch dodavatele. Kriminalisté kvůli tomu stíhají čtyři lidi. Mezi nimi bývalého ředitele dopravního podniku Martina Dvořáka a jednatele Cross Pointu Pavla Švarce.

Muži čelí obvinění z porušení povinnosti při správě cizího majetku a z pletich při veřejné soutěži a veřejné dražbě, za což hrozí až osmileté vězení. Oba jakékoli provinění popírají. Mezi stíhanými v této části kauzy jsou podle médií i bývalý radní pro dopravu Radovan Šteiner a exředitel úseku služeb dopravního podniku Tomáš Petana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků