Hlavní obsah
Šicí dílna v OP Prostějov Foto: archív, Právo

Do tendru na prodej areálu OP přihlásili investoři deset nabídek

Investoři do nového výběrového řízení na prodej hlavního výrobního areálu zkrachovalého Oděvního podniku (OP) v Prostějově přihlásili deset cenových nabídek. Některé jsou vyšší než ve zrušeném první kole tendru.

Šicí dílna v OP Prostějov Foto: archív, Právo
Do tendru na prodej areálu OP přihlásili investoři deset nabídek

„Přihlásilo se deset zájemců. Část nabídek je na celý areál a určité procento na jeho části,“ uvedla insolvenční správkyně OP Miloslava Horská. Nabídky by měly být vyhodnoceny v říjnu. Jediným kritériem při jejich posuzování bude cena. Některé nabídky jsou podle Horské cenově výhodnější než v prvním kole. „Cena je vyšší, ale komentovat ji zatím nebudu,“ dodala Horská.

Hlavní výrobní a administrativní areál OP v Prostějově je rozlehlý a má několik výrobních a administrativních budov, sklady, teplárnu, kotelnu i železniční vlečku. Horská si proto nechala vypracovat koncepci jeho dalšího využití, která připouští i budoucí rozdělení areálu na více částí.

Prodej ochranných známek zahájen

Insolvenční správkyně tento týden zahájila prodej ochranných známek OP včetně vlajkové oděvní značky OP Prostějov Profashion. Souhrnnou hodnotu tří desítek značek OP, které jsou zájemcům nabídnuty prostřednictvím elektronické aukce, znalci odhadli na zhruba tři milióny korun. Aukce mají skončit na začátku listopadu.

Ve zprávě pro brněnský soud Horská vypočítala dosavadní čistý příjem z prodeje výrobních areálů bývalých poboček OP a pozemků ke konci loňského září téměř na 99 miliónů korun.

Dosud nejvíc peněz insolvenční správkyně pro věřitele OP získala prodejem výrobního areálu v Uherském Hradišti, jehož kupní cena činila 38 miliónů korun. V této celkové částce není zahrnut výtěžek z prodeje výroby na míru, který je 58 miliónů korun. Součástí zprávy není ani 35 miliónů z prodeje výrobních areálů OP v Olomouci, Ostravě a Drahanech, jelikož tyto transakce nebyly v září ještě dokončeny.

Pohledávky vůči OP nárokuje 555 věřitelů, kteří požádali o více než dvě miliardy korun. České spořitelně, která je zajištěným věřitelem, prostějovská textilka dluží zhruba 675 miliónů korun. Znalci hodnotu podniku odhadli zhruba na miliardu korun. V dobách, kdy OP provozoval své pobočné závody, pro něj pracovalo až 10 000 lidí. Po prohlášení konkurzu v roce 2010 se jejich počet postupně snížil na několik stovek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků