Hlavní obsah
 

Do Prahy poprvé přiletěl Dreamliner, nejmodernější letadlo světa

Na pražské Letiště Václava Havla v pátek kolem čtvrt na deset dopoledne poprvé dosedl Boeing 787 Dreamliner, podle výrobce nejmodernější dopravní letadlo světa. Po nástupu cestujících se vrátil zpět do Varšavy.

 
Do Prahy poprvé přiletěl Dreamliner, nejmodernější letadlo světa

Páteční let byl vůbec prvním letem tohoto typu letadla po Evropě. Aerolinky jím zahájily cyklus evropských letů, v rámci kterého tato letadla navštíví kromě Prahy ještě Vídeň, Mnichov, Frankfurt, Hannover, Kyjev, Budapešť a Brusel.

Společnost LOT koupila osm Dreamlinerů. Pět letadel zaujme do března svá místa na pravidelných linkách, kde nahradí starší stroje Boeing 767. Další tři stroje posílí polskou leteckou flotilu v průběhu let 2014 a 2015.

V Praze bude k vidění vícekrát

Do Prahy bude tento typ létat denně do 22. prosince. Poté Dreamliner přiletí 28. prosince, 2., 11., 12. a 14. ledna. V ostrém provozu budou Dreamlinery létat například do New Yorku, Toronta, Chicaga a Pekingu. První zaoceánský let se uskuteční 16. ledna na lince Varšava – Chicago.

V Praze na Letišti Václava Havla poprvé přistál Dreamliner.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Z tuzemských aerolinek si Dreamliner objednala společnost Travel Service, která by první letoun měla dostat příští rok.

Boeing 787 se od dřívějších modelů liší především tím, že tradiční kovové materiály jsou v konstrukci do značné míry nahrazeny uhlíkovými vlákny. Je prvním ze strojů střední velikosti, který je schopen létat na velké vzdálenosti, dolet má až 15 200 kilometrů. Délka trupu je 57 metrů, rozpětí křídel 60 metrů. Na palubu se vejde až 330 pasažérů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků