Hlavní obsah
Foto: Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Dětské ubrousky mohou způsobit zdravotní potíže

Ministerstvo zdravotnictví vydalo varování před dětskými ubrousky původem z Turecka. Obsahují totiž látku IPBC. Ta může malým dětem do tří let způsobovat zdravotní komplikace. Informovala o tom mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.

Foto: Ministerstvo zdravotnictví České republiky
Dětské ubrousky mohou způsobit zdravotní potíže

Jedná se o vlhčené ubrousky zabalené po 72 kusech v uzavíratelném balení z potisknuté plastové folie oranžové barvy s obrázky kočárků, kojeneckých lahví a dudlíků a s nápisy.

Balení je opatřeno buď uzavíratelným otvorem v podobě průhledné samolepící folie, nebo folií s obrázkem matky a kojence. Na zadní straně se lze mimo jiné dočíst, že ubrousky „neobsahují alkohol, jsou hygienické, čistí, hydratují a vyživují pokožku“. Použít tento výrobek mohou podle obrázků i děti do tří let věku.

„Uvedený výrobek ve svém složení uvádí látku, která je v kosmetických prostředcích pro děti ve věku do tří let, které se neoplachují, s výjimkou deodorantů a antiperspirantů, zakázána,“ sdělil hlavní hygienik ČR Vladimír Valenta.

Podle Valenty riziko spočívá v tom, že po použití výrobku zůstanou složky kosmetického prostředku, včetně IPBC, na pokožce dítěte. „IPBC může přestupovat do organismu, kde může negativně ovlivňovat činnost štítné žlázy,“ doplnil Valenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků