Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Další obří akvizice výrobců léků: AbbVie převezme Pharmacyclics za 21 miliard dolarů

Americký výrobce léků AbbVie se dohodl na převzetí biofarmaceutické společnosti Pharmacyclics, za kterou zaplatí zhruba 21 miliard dolarů (522 miliard korun). AbbVie tak hodlá rozšířit svou nabídku přípravků proti rakovině.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Další obří akvizice výrobců léků: AbbVie převezme Pharmacyclics za 21 miliard dolarů

Pharmacyclics se sídlem v Kalifornii vyrábí například přípravek Imbruvica, používaný při léčbě leukemie. Firma nedávno předpověděla, že tržby z prodeje tohoto přípravku letos ve Spojených státech dosáhnou miliardy dolarů.

AbbVie zaplatí za každou akcii Pharmacyclics 261,25 dolaru. Kupní cena tak zahrnuje třináctiprocentní prémii ke středeční závěrečné ceně akcií na burze. Očekává se, že transakce bude dokončena zhruba v polovině letošního roku, informovala agentura Reuters.

AbbVie se loni chystala převzít irského konkurenta Shire. V říjnu se však rozhodla akvizici v hodnotě 55 miliard dolarů (téměř 1,4 biliónu korun) zrušit, a to kvůli daňovým změnám ve Spojených státech, které snížily její potenciální finanční přínos. Za odstoupení od transakce musela AbbVie firmě Shire zaplatit 1,64 miliardy dolarů (přes 40 miliard korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků