Hlavní obsah

Dálnice do Hradce Králové by mohla být dokončena do tří let

Kompletní dálniční spojení mezi Prahou a Hradcem Králové by mohlo být hotové v prosinci 2015. Ministerstvo dopravy totiž udělilo stavební povolení na dokončení zbývajícího zhruba tříkilometrového úseku dálnice D11. Dokončení stavby se komplikuje už 18 let.

Dálnice do Hradce Králové by mohla být dokončena do tří let

Po nabytí právní moci tak může Ředitelství silnic a dálnic začít se stavbou, uvedl generální ředitel ŘSD David Čermák. Stavba se zpočátku vyhne chybějícímu pozemku poblíž Plačic, který stále patří soukromému vlastníkovi.

ŘSD musí ještě před zahájením prací dohodnout se stavební firmou dodatek ke smlouvě, který ošetří komplikace vzniklé jejich dlouhodobým pozastavením, sdělila mluvčí organizace Martina Vápeníková.

Kromě toho bude nutné vyřešit problémy s chybějícím pozemkem, který patří Jaroslavě Štrosové, sestře farmářky Ludmily Havránkové, s níž stát o odkupu jejího pozemku také jednal několik let.

Dálnice D11 se staví od roku 1978. Původně měla vést z Prahy přes Poděbrady do Hradce Králové a poté k polským hranicím. Nyní je z toho v provozu zhruba 85 kilometrů k Hradci, zatímco 70kilometrový úsek do Polska stále čeká na dostavbu. Ten by měl podle odhadů stát zhruba 34 miliard korun. Samotný úsek před Hradcem Králové by měl vyjít na 1,5 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků