Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

ČOI během půl roku stáhla z pultů hračky za půl miliónu

Česká obchodní inspekce (ČOI) v 1. polovině letošního roku zakázala prodej zhruba 4330 hraček v celkové hodnotě 432 000 korun. Nedostatky přitom inspektoři odhalili zejména u hraček určených pro děti ve věku od tří do 14 let.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
ČOI během půl roku stáhla z pultů hračky za půl miliónu

ČOI letos od ledna do června provedla 602 kontrol u distributorů a osm u dovozců hraček pro děti od tří do 14 let. Porušení zákonů inspektoři zjistili u 218 distributorů a tří dovozců.

Mezi nejčastější zjištěné nedostatky podle mluvčího ČOI Tomáše Vozába patřil prodej výrobků s označením a informacemi pouze v cizím jazyce, prodej výrobků bez značky shody CE, návodu či bez označení výrobce nebo dovozce, případně dodavatele.

Na hračky pro děti mladší 36 měsíců bylo zaměřeno 160 kontrol u distributorů a dvou kontrol u dovozců. Porušení právních předpisů bylo zjištěno u 20 distributorů. Zjištěné nedostatky byly podobné jako u hraček pro starší děti.

ČOI v prvním pololetí provedla také 115 kontrol u distributorů a jednoho dovozce výrobků pro péči o dítě. Porušení právních předpisů zjistila u 16 distributorů. Mezi nejčastější nedostatky patřil prodej výrobků s označením a informacemi pouze v cizím jazyce a prodej výrobků bez označení výrobce nebo dovozce, případně dodavatele.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků