Hlavní obsah
CK Neckermann v Praze Foto: David W Cerny, Reuters

CK Neckermann obnovila část zájezdů

Cestovní kancelář Neckermann ve středu přistoupila k částečnému obnovení odletů (odjezdů) na zájezdy v termínu od 7. do 13. října. V tomto týdnu má s CK Neckermann zakoupen zájezd celkem 230 klientů. Právo o tom informoval mluvčí firmy Jan Šrámek.

CK Neckermann v Praze Foto: David W Cerny, Reuters
CK Neckermann obnovila část zájezdů

Všichni klienti budou v co nejkratší době informováni, zda jejich zájezd bude realizován, či nikoliv. „Klienti, kterých se týká zrušení zájezdů, mají v souvislosti s platnými obchodními podmínkami nárok na vrácení zaplacené sumy za zájezd,“ ujistil Právo Šrámek.

Aktuálně se podle něj v zahraničí nachází asi 200 českých klientů CK Neckermann zhruba v 15 různých zemích. Největší počet z nich je v Turecku a na řeckých ostrovech.

Vedení společnosti aktuálně vyhodnocuje situaci a snaží se společně s německou stranou a potenciálními investory najít řešení pro možné budoucí fungování společnosti.

Česká pobočka zkrachovalé britské skupiny Thomas Cook loni navýšila své tržby na 995 milionů korun, meziročně o téměř 21 procent více, vyplývá z výroční zprávy společnosti. Zahrnuje účetní období od října 2017 do konce září 2018. Čistý zisk společnosti se naopak snížil zhruba o sedm milionů na 15,3 milionu korun. Z předchozích let ovšem podniku zůstala neuhrazená ztráta téměř 103 milionů.

Pobočka zahrnuje dvě základní divize, vedle CK Neckermann je to ještě firma Global Travel Lufthansa City Center.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků