Hlavní obsah
Foto: Pavel Karban, Právo

Číňané jednají o koupi koncernu Vítkovice

Investiční fond čínské banky ICBC by mohl vstoupit jako strategický partner do koncernu Vítkovice, uvedl v sobotu v Pekingu ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). ICBC nyní zkoumá, jak na tom firma je.

Foto: Pavel Karban, Právo
Číňané jednají o koupi koncernu Vítkovice

"Probíhají zde poměrně významná jednání ohledně koncernu Vítkovice, kde by investiční fond ICBC mohl být strategickým partnerem pro tuto významnou českou společnost . ICBC zkoumá, jak na tom koncern Vítkovice je a dá se předpokládat, že by mohli vstoupit do Vítkovic jako strategický partner," řekl ministr.

Bance v sobotu předal guvernér ČNB Jiří Rusnok licenci na zřízení pobočky v České republice. Díky tomu je podle ministr "obrovský prostor pro to, aby se mohla na financování aktivit pro český průmysl podílet".

Během současné cesty prezidenta Zemana po Číně podle minitra průmyslu a obchodu bude zmíněn i možný nákup plzeňské strojírenské skupiny Škoda Transportation čínskou společností Railway Rolling Stock Corporation (CRRC). Havlíček očekává, že spolupráce obou firem bude prezentována v polovině července na česko-čínském obchodním fóru na Pražském hradě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků