Hlavní obsah
Jaderná elektrárna Temelín Foto: Profimedia.cz

ČEZ oficiálně požádal o souhlas s dostavbou Temelína

Energetická společnost ČEZ požádala Státní úřad pro jadernou bezpečnost o povolení pro stavbu dvou nových jaderných bloků v Temelíně. Informoval o tom mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Společnost tak podle něj ukončila pětileté přípravné práce a je připravena na proces k získání licence.

Jaderná elektrárna Temelín Foto: Profimedia.cz
ČEZ oficiálně požádal o souhlas s dostavbou Temelína

ČEZ zároveň zadávací bezpečnostní zprávu, kterou dostal úřad k posouzení, zpřístupnil veřejnosti.

„Stejně jako u výběrového řízení nebo posuzování vlivů na životní prostředí je i v procesu licencování naším cílem maximální otevřenost a transparentnost. Proto zveřejňujeme celou Zadávací bezpečnostní zprávu a veřejnost tak získá volný přístup ke klíčovému dokumentu,“ uvedl ředitel útvaru výstavba jaderných elektráren ČEZ Petr Závodský.

Bezpečnostní zpráva má přes 830 stran a podílelo se na ní 35 odborníků z ČEZ i dalších institucí. Při zpracování vycházeli z požadavků a doporučení Mezinárodní agentury pro atomovou energii a další mezinárodní praxe týkající se základní osnovy, struktury a požadavků na obsah zprávy, uvedl Kříž.

Proces povolení umístění jaderného zařízení je správním řízením a Státní úřad pro jadernou bezpečnost má právo jej kdykoliv přerušit a požádat o doplnění požadovaných údajů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků