Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: David Ryneš, Novinky

Český antimonopolní úřad pokutoval ubytovací portál Booking.com

Úřad pro kontrolu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil rezervačnímu portálu Booking.com pokutu 8,3 milionu korun za uzavírání zakázaných dohod. Zajistily mu podle úřadu lepší ceny ubytování pro vlastní klienty v hotelech a dalších zařízeních nabízejících krátkodobé ubytování, uvedl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

Ilustrační foto Foto: David Ryneš, Novinky
Český antimonopolní úřad pokutoval ubytovací portál Booking.com

Booking.com podle zjištění úřadu v letech 2009 až 2015 uzavíral zakázané takzvané vertikální dohody s poskytovateli krátkodobého ubytování. Dohody zajišťovaly on-line portálu lepší cenu i lepší dostupnost pokojů než ostatním rezervačním kanálům včetně samotných poskytovatelů.

Klient tak při využití služby Booking.com dostal nižší cenu, než když využil jiný způsob rezervace nebo kontaktoval hotel či penzion přímo, uvedl úřad. Při výši sankce úřad zohlednil také to, že společnost od jednání upustila ještě před zahájením správního řízení.

Booking.com vznikla v roce 1997, sídlí v Nizozemsku. Firmu kvůli zmíněným dohodám vyšetřovaly antimonopolní úřady i dalších evropských zemí, například ve Velké Británii, Německu nebo Maďarsku. Booking.com zprostředkovává i ubytování v soukromí a je tak konkurentem firem z oblasti sdílené ekonomiky jako Airbnb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků