Hlavní obsah
České dráhy, RegioJet i Leo Express na Vánoce a Silvestra omezí provoz Foto: Novinky

České dráhy omezí během Vánoc provoz, stejně tak konkurence

České dráhy (ČD) během Vánoc omezí provoz. Nejvíc utlumí provoz tradičně v noci z 24. na 25. prosince a v noci ze Silvestra na Nový rok, kdy nepojede většina regionálních spojů. Omezeny budou i některé dálkové vlaky. Dráhy o tom v pátek informovaly v tiskové zprávě. Provoz v těchto dnech omezí i konkurence.

České dráhy, RegioJet i Leo Express na Vánoce a Silvestra omezí provoz Foto: Novinky
České dráhy omezí během Vánoc provoz, stejně tak konkurence

Vlaky Českých drah budou během Štědrého dne jezdit stejně, jako během svátků. Od 18. až 19. hodiny dopravce plánuje postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků omezit.

Mluvčí drah Petr Šťáhlavský uvedl, že většina regionálních vlaků, která jede po šesté hodině večer, má v jízdním řádu poznámku, že nejede na Štědrý den. Týká se to spojů po celé České republice. Ve večerních hodinách nepojede ani řada vnitrostátních rychlíků, například poslední rychlík z Prahy do Českých Budějovic odjede v 19:31. Omezené budou i jízdy některých dřívějších spojů.

Podle svátečních jízdních řádů pojedou vlaky i v úterý a ve středu. Na Boží hod začne klasický sváteční provoz mezi šestou a sedmou hodinou ráno. Částečné omezení provozu plánují dráhy i v dalších dnech, během vánočních prázdnin 27. a 28. prosince bude kvůli nižší poptávce po cestování omezen provoz některých spojů. Konkrétní údaje jsou podle mluvčího v jízdních řádech.

Podobná omezení dopravy jako během prvních dvou vánočních dnů chystá státní dopravce i na Silvestra večer a u ranních spojů na Nový rok.

Provoz omezí i konkurence

Podobná omezení chystá i konkurence. RegioJet podle mluvčí Alžběty Nečasové například nevypraví 24. prosince a v poslední den v roce žádný vlak ve směru z Prahy na Ostravsko a Košice.

U dalších linek společnost utlumí dopravu především ve večerních hodinách Štědrého dne a ráno následující den. Podobný postup plánuje na Silvestra a Nový rok. Ve stejných časech omezí provoz podle rezervačního systému i Leo Express.

Před Vánoci dopravci své spoje naopak posilují, České dráhy a RegioJet v těchto dnech přidaly až 10 000 míst navíc. Vlaky na Slovensko posílila i Arriva. I přes posílení je ovšem velká část spojů, zejména ve směru z Prahy na Moravu a Slovensko, vyprodána.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků