Hlavní obsah

České boty slaví úspěch, vyroben byl milióntý pár prestižek

Tradiční české značky bot slaví v posledních letech úspěch. Například společnosti Moleda se podařilo vyrobit milióntý pár prestižek. Značka Prestige se ve Zlíně vyrábí již od poloviny 80. let.

České boty slaví úspěch, vyroben byl milióntý pár prestižek

 

Milióntý pár sjel ze závodní linky právě ve čtvrtek. Firma ho vyrobila ve zlatém provedení.

„Pokud bychom vytvořili z miliónu ‚prestižních‘ tkaniček prádelní šňůru, sušili bychom své svršky napříč Evropou – od Prahy až po Helsinky a zpět,“ uvedl Záboj Machalíček, výrobní ředitel Moledy.

První prestižky se začaly vyrábět v polovině osmdesátých let. Moleda koupila technologii na výrobu prestižek v roce 2003 z konkursní podstaty firmy CEBO. Závod Moledy ročně vyprodukuje více než sto tisíc párů bot.

Mezi populární a v současnosti opět rozšířené patří botasky. Ty dostaly již několik ocenění, například Národní cenu za studentský design. Botaskám dali nový styl studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové Jakub Korouš a Jan Kloss. Boty s označením Classic66 jsou v prodeji od loňského roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků