Hlavní obsah
Foto: Markéta Ottová

České aerolinie začnou létat do Lucemburku

České aerolinie (ČSA) v úterý rozšíří seznam svých destinací o lucemburskou metropoli. Letadla budou mezi Prahou a Lucemburkem létat sedmkrát týdně.

Foto: Markéta Ottová
České aerolinie začnou létat do Lucemburku

Mezi oběma městy budou létat turbovrtulová letadla typu ATR určená pro 46 cestujících. Zpáteční letenka bude stát od 4990 korun bez poplatků. Do Lucemburku z Prahy zatím nelétá žádná společnost.

ČSA tak aerolinie budou létat do všech hlavních měst zemí Beneluxu. Zatím nabízely spojení do nizozemského Amsterodamu a belgického Bruselu.

Novou linku budou ČSA provozovat v tzv. codesharové spolupráci, tedy pod označením obou dopravců, s francouzskou leteckou společností Air France.

Linka do centra EU

Lety do Lucemburku, který je sídlem některých evropských a bankovních institucí, by podle ředitelky komunikace ČSA Dany Dvořákové měly kromě běžné klientely ČSA uspokojit i rostoucí poptávku v obchodním a diplomatickém sektoru.

Po Dortmundu, Krakovu, Baku, Jekatěrinburgu a Samaře je Lucemburk šestou novou linkou, kterou ČSA zavedly v době platnosti letního letového řádu. ČSA tak nyní létají do 75 destinací ve 44 zemích světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků