Hlavní obsah
Foto: Milan Malíček, Právo

Česká spořitelna žaluje Fincentrum, s firmou končí spolupráci

Česká spořitelna ukončuje spolupráci s poradenskou společností Fincentrum a podává na ni žalobu. Fincentrum bylo jejím smluvním partnerem pro distribuci finančních služeb. Banka dospěla k tomuto rozhodnutí na základě opakovaného jednání této společnosti, které bylo v neprospěch ČS nebo ji přímo poškozovalo, uvedla v pondělí spořitelna.

Foto: Milan Malíček, Právo
Česká spořitelna žaluje Fincentrum, s firmou končí spolupráci

Hlavním důvodem je podle spořitelny neoprávněné využívání značek Premier a Moje zdravé finance ze strany Fincentra.

Fincentrum nemá od spořitelny informace o rozhodnutí neprodloužit smlouvu o spolupráci ani o jakékoli žalobě.

„Na dnešní odpoledne byla naplánována schůzka, kde měla probíhat jednání o další spolupráci. Po více než 11 letech úspěšné spolupráce jsme podobným přístupem překvapeni a považujeme jej za velmi nekorektní,” řekl mluvčí Fincentra Miroslav Beneš.

„V současné době dochází používáním těchto značek společností Fincentrum k záměrnému matení klientů, na což si klienti stěžují,” uvedla ČS. Fincentrum patří mezi tři největší externí partnery, se kterými spořitelna spolupracuje. „U hypoték jde za externími partnery zhruba polovina obchodů, přesná čísla zveřejňovat nebudeme,” dodala ČS.

Česká spořitelna, která patří do finanční skupiny Erste Group, je z hlediska počtu klientů největší tuzemskou bankou. K 30. září měla Finanční skupina ČS 4,71 miliónu klientů.

Fincentrum bylo založeno v dubnu 2000 a dlouhodobě se řadí mezi trojici nejvýznamnějších finančněporadenských společností v Česku a na Slovensku. Hodnota společnosti přesahuje miliardu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků