Hlavní obsah
Foto: Milan Malíček, Právo

Češi si hlídají peněženky, růst tržeb maloobchodníků zpomalil

Růst tržeb maloobchodníků v srpnu klesl o 2,6 procenta. Ve středu to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). Meziročně poklesl zejména prodej potravin, ale i nepotravinářského zboží.

Foto: Milan Malíček, Právo
Češi si hlídají peněženky, růst tržeb maloobchodníků zpomalil

"Největší podíl na celkovém úbytku tržeb měly v srpnu prodejny se smíšeným zbožím s převahou potravin. Růst zaznamenaly pouze specializované prodejny elektroniky, elektrických přístrojů, nábytku a dalšího zboží pro domácnost a textilu a obuvi, ale ve srovnání s předchozím obdobím se jednalo o zpomalení tempa růstu,“ uvedl ČSÚ.

Podle analytiků Češi začali citelně pociťovat inflaci. Navíc mnoho lidí přišlo na chuť nakupování v zahraničí díky stále silné tuzemské měně.

"Předpokládáme, že třetí čtvrtletí bude pro maloobchodníky nejslabším obdobím letošního roku. Až vánoční nákupní horečka povzbudí růst tržeb,“ komentovala středeční údaje analytička Raiffeisenbank Helena Horská.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků