Hlavní obsah
Britské libry Foto: Tomáš Reiner, Novinky

Britské banky mají na krku další skandál, odškodnění je přijde na 39 miliard

Odškodné ve výši až 1,3 miliardy liber (zhruba 39 miliard korun) musí zaplatit lidem 13 bank a dalších společností ve Velké Británii. Důvodem je prodej nevýhodného pojištění ke kreditním kartám, oznámil tamní Úřad pro finanční etiku (FCA). Podle agentury Reuters jde o další skandál britských bank.

Britské libry Foto: Tomáš Reiner, Novinky
Britské banky mají na krku další skandál, odškodnění je přijde na 39 miliard

FCA se na odškodnění dohodl s pojišťovací společností Card Protection Plan (CPP), dále s 13 bankami včetně takových finančních obrů, jako je Barclays, HSBC či Royal Bank of Scotland, a také s několika vydavateli kreditních karet.

Případ se týká sedmi miliónů klientů, kteří si koupili produkty na ochranu svých kreditních karet nebo produkty chránící je v případě krádeže dokladů totožnosti. Úřad FCA sdělil, že zákazníci obdrželi zavádějící a nejasné informace o pojistkách; koupili si tedy pojištění, které nepotřebovali. První platby v rámci odškodnění se nečekají dřív než na jaře příštího roku.

Bývalý britský Úřad pro finanční služby (FSA), který FCA nahradil letos v dubnu, už loni na podzim uložil společnosti CPP pokutu 10,5 miliónu liber za prodej špatných produktů.

Britské banky se už v minulosti ocitly v centru několika skandálů, které se týkaly například manipulace s mezibankovní sazbou LIBOR nebo s nevýhodným prodejem pojištění schopnosti klientů splácet úvěr.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Související články

Výběr článků