Hlavní obsah
Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 9. lednu Foto: David Ryneš, Novinky

Benzin a nafta dál výrazně zlevnily

Pohonné hmoty v Česku devátý týden v řadě zlevňují. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla od minulé středy o 40 haléřů na 31,30 koruny za litr. Nafta zlevnila o 48 haléřů na 31,75 koruny za litr, vyplývá to z údajů firmy CCS.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 9. lednu Foto: David Ryneš, Novinky
Benzin a nafta dál výrazně zlevnily

Nejdražší paliva z celého Česka zůstávají nadále v Praze. Řidiči v hlavním městě platí za benzin v průměru 32,47 koruny a za naftu 32,66 koruny za litr. V žádném jiném kraji nestojí litr benzinu více než 32 korun.

Naopak nejlevněji tankují Natural motoristé v Královéhradeckém kraji, kde stojí v průměru 30,58 Kč za litr. Nafta je nejlevnější na jihu Čech. Litr tam vyjde v průměru na 30,97 koruny. V žádném jiném kraji se cena dieselu pod 31 korun nedostala.

„V nejbližším týdnu předpokládáme další mírné snížení cen benzinu i nafty o několik haléřů. Důvodem je propad cen ropy na konci roku. Nicméně v posledních dnech už cena ropy Brent stoupla na 58 USD za barel, takže zlevňování pohonných hmot brzy skončí,” komentoval analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak.

I přes devět týdnů zlevňování zůstávají pohonné hmoty v Česku dražší než před rokem. Počátkem roku 2018 byla průměrná cena benzinu 30,68 koruny za litr a nafty 29,82 koruny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků