Hlavní obsah
Panenky Barbie Foto: Nicky Loh, Reuters

Barbie už moc neláká, Mattelu klesají tržby

Největšímu světovému výrobci hraček Mattel klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk na 223,8 miliónu dolarů (5,3 miliardy Kč) z 331,8 miliónu dolarů před rokem, a zůstal pod odhady analytiků. Firmě opět klesly tržby z prodeje panenek Barbie a silný dolar jí sebral část příjmu na zahraničních trzích, vyplývá ze čtvrtečního oznámení firmy. Akcie na výsledky reagovaly propadem až o deset procent.

Panenky Barbie Foto: Nicky Loh, Reuters
Barbie už moc neláká, Mattelu klesají tržby

Obliba panenek Barbie klesá v konkurenci počítačových tabletů a interaktivních elektronických hraček. Zájem o tuto 56 let starou hračku se Mattel snaží již nějakou dobu oživit.

Tržby z prodeje těchto panenek mu ale během tří měsíců do konce září klesly o čtyři procenta. Byl to osmý čtvrtletní pokles v řadě.

Zisk Mattelu očištěný o mimořádné položky ve třetím čtvrtletí činil 71 centů na akcii. Analytici v průzkumu agentury Reuters očekávali v průměru 80 centů na akcii. Čtvrtletní tržby klesly o 11,3 procenta na 1,79 miliardy USD a zůstaly pod odhady analytiků.

Společnosti uškodil i silnější kurz dolaru, který zasáhl její tržby v zahraničí. Jenom v loňském roce tvořily zahraniční trhy téměř polovinu celkovému příjmu firmy. Generální ředitel firmy Christopher Sinclair řekl, že silný dolar bude na mnoha hlavních trzích překážkou i nadále.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků