Hlavní obsah
Lidé u vstupu do budovy banky Goldman Sachs v New Yorku Foto: Brendan Mcdermid, Reuters

Banky na Wall Street ulevily zaměstnancům: oblek a kravatu mohou nechat doma

Přední americká investiční banka Goldman Sachs zmírnila požadavky na oblékání zaměstnanců. Nový tzv. dress kód dovoluje vyměnit tradiční obleky na míru za více neformální styl. Vychází tak vstříc nové generaci bankéřů, informoval server Guardian.

Lidé u vstupu do budovy banky Goldman Sachs v New Yorku Foto: Brendan Mcdermid, Reuters
Banky na Wall Street ulevily zaměstnancům: oblek a kravatu mohou nechat doma

Za změnou stojí nový šéf Goldman Sachs David Solomon. Zkušenému bankéři táhne na šedesátku, často se ale nechává vidět v košili nebo tričku s límečkem. Vystupuje také jako DJ pod přezdívkou D-Sol.

Po několika měsících ve funkci Solomon a další dva vysoce postavení manažeři podepsali a rozeslali informací pro zaměstnance, ve které dávají zelenou volnějšímu stylu oblékání.

Šéf Goldman Sachs David Solomon

Foto: David Solomon, Twitter

„Jsme přesvědčení, že nazrál čas zavést napříč firmou flexibilnější dress kód,“ stojí v memorandu. Píše o měnícím se charakteru pracoviště, který nahrává „neformálnějšímu prostředí“.

Dodává přitom, že spoléhá na zdravý úsudek zaměstnanců. Všichni prý sami dokáží dobře posoudit, jaké oblečení je vhodné pro kterou příležitost. Při jednání s klientem mají volit formálnější oblečení, než když sedí v kanceláři u počítače. Přes tři čtvrtiny zaměstnanců banky jsou mileniálové, tedy lidé narození po roce 1981.

Goldman Sach je poslední bankou z Wall Street, která ulevila z požadavků na oblékání. Už před třemi lety k podobnému kroku přikročila JPMorgan Chase. Generální manažer banky Jamie Dimon se často fotí bez kravaty.

Guardian také připomněl, že britské aerolinie Virgin Atlantic tento oznámily, že letušky už nebudou muset povinně nosit makeup. Standardní součástí uniformy letušek budou nově kalhoty, doposud je místo sukně dostaly jen na vyžádání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků