Hlavní obsah

Banky na Wall Street letos zvednou prémie i počty zaměstnanců

Banky a finanční firmy na newyorské Wall Street by měly v letošním roce navýšit bonusy manažerům i počty svých zaměstnanců. Předpověděla to ve zprávě konzultační firma Johnson Associates. Díky oživení obchodní aktivity dostanou na prémiích nejvíce přidáno investiční bankéři.

Banky na Wall Street letos zvednou prémie i počty zaměstnanců

Banky zvýší svým vedoucím manažerům bonusy v tomto roce v průměru o pět až 15 procent. Až o 20 procent více na prémiích než loni dostanou manažeři ve všech oborech investičního bankovnictví od poradenství přes úpis cenných papírů po obchodování s cennými papíry a investiční fondy. Naopak manažeři komerčních bank mohou čekat u prémií stagnaci a maximálně nárůst do pěti procent.

Johnson Associates předpovídá, že banky a finanční společnosti z Wall Street zvýší letos počet zaměstnanců o pět až deset procent. Bankám nyní rostou zisky díky programům úspor nákladů minulých dvou let a letos také oživuje obchodování na trzích cenných papírů a aktivita na poli fúzí a akvizic.

Banky letos podpoří „známky ekonomického oživení ve Spojených státech a příznivá situace na trhu“. Firma ale podle agentury Reuters upozornila na rizika, která pro zisky bank a odměny jejich zaměstnancům představují nové regulace a ekonomický útlum v Evropě.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků