Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Bance Moneta stoupl zisk na čtyři miliardy

Monetě Money Bank loni vzrostl konsolidovaný čistý zisk o 7,1 procenta na 4,2 miliardy korun. Provozní výnosy bance klesly o 1,7 procenta na 10,2 miliardy korun. Vedení banky plánuje navrhnout dividendu 6,15 koruny na akcii. Moneta to uvedla ve středeční tiskové zprávě.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Bance Moneta stoupl zisk na čtyři miliardy

Objem úvěrů pro občany Monetě loni stoupl o 22,1 procenta na 74,8 miliardy Kč. Velkou zásluhu na výsledku měly hypotéky, které meziročně posílily o 55,8 procenta na 31,4 miliardy korun. Vyšší zájem byl i o spotřebitelské úvěry a financování automobilů.

Meziročně lepší výsledek banka zaznamenala také u komerčních úvěrů, a to o 6,7 procenta na 65,3 miliardy Kč. Úvěry pro podnikatele a malé firmy meziročně vzrostly o 63,1 procenta na 4,5 miliardy Kč.

Čisté úrokové výnosy banky loni vzrostly o 0,6 procenta na 7,4 miliardy korun. „Naše čisté úrokové výnosy se vrátily k růstu a společně s úspěšným prodejem historických nevýkonných úvěrů přispěly k vyšším celkovým provozním výnosům,” uvedl generální ředitel a předseda představenstva Monety Tomáš Spurný. Dodal, že banka loni snížila náklady o necelá dvě procenta na 4,9 miliardy Kč.

Moneta Money Bank funguje pod současným názvem od roku 2016, jméno banky z dřívějšího GE Money Bank se změnilo v souvislosti s jejím vstupem na burzu v květnu téhož roku. Finanční ústav je dlouhodobě jednou z největších firem obchodovaných na pražské burze.

Loni v říjnu Moneta spustila proces k případnému spojení s Air Bank a českým a slovenským Home Creditem ze skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera. Po uskutečnění transakce by měla vzniknou dvojka ve spotřebitelských půjčkách a trojka ve velikosti bankovní sítě pod značnou Air Bank. Spojení musí odhlasovat valná hromada Monety a potřeba je i souhlas regulátorů trhu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků