Hlavní obsah
Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) Foto: Petr Horník, Právo

Autodopravci se s ministrem dopravy dohodli, že kvůli mýtu stávkovat nebudou

Silniční dopravci nebudou v lednu stávkovat kvůli slevám na mýtném. Rozhodli o tom po narychlo svolané schůzce s ministrem dopravy Pavlem Dobešem (VV). Uvedl to tajemník Česmadu Martin Špryňar.

Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) Foto: Petr Horník, Právo
Autodopravci se s ministrem dopravy dohodli, že kvůli mýtu stávkovat nebudou

Dopravcům vadilo, že vláda rozhodla o navýšení sazeb mýtného od ledna o 25 procent, ale již neprosadila včasné přijetí novely zákona k zavedení množstevních slev pro tuzemské dopravce, ke kterým se písemně zavázala. S ministrem se dohodli na kompenzacích pozdějšího zavedení slev.

Ministr podle Špryňara přislíbil, že urychlí schvalování novely zákona o pozemních komunikacích tak, aby byla účinná od května. Tento týden prošla prvním čtením v Poslanecké sněmovně. Období začátku roku, kdy slevy nebudou zavedeny, bude dopravcům kompenzovat větším objemem slev v druhé polovině roku.

Dopravci chystali na leden protesty namířené proti politikům. Podle Špryňara s protesty souhlasilo 90 procent dopravních firem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků