Hlavní obsah
Autobus Arriva. Ilustrační foto Foto: Arriva

Arriva se zpožděním zaplatila pokutu čtyři milióny za stávku řidičů

Dopravce Arriva Morava se zpožděním zaplatil čtyřmiliónovou pokutu, kterou mu kvůli dubnové stávce řidičů autobusů vyměřil Olomoucký kraj. Peníze už přišly na účet krajského úřadu, potvrdila v pondělí mluvčí hejtmanství Kamila Navrátilová.

Autobus Arriva. Ilustrační foto Foto: Arriva
Arriva se zpožděním zaplatila pokutu čtyři milióny za stávku řidičů

Pokutu společnost Arriva Morava dostala za to, že na Šumpersku a Jesenicku ve čtvrtek 6. dubna kvůli stávce řidičů nevyjela většina regionálních autobusových spojů.

Zástupci Arriva Morava si fakturu podle hejtmanství převzali 12. dubna, avšak pokutu ve stanoveném termínu nezaplatili. Učinili tak až dodatečně ve druhé polovině května.

V Olomouckém kraji se 6. dubna k jednodenní stávce organizované kvůli mzdovým požadavkům připojilo 120 řidičů autobusů Arriva Morava na Šumpersku, Jesenicku, v Mohelnici a v Zábřehu.

Celostátní stávka se nakonec smrskla jen do dvou krajů

Stávka byla vyhlášena jako celostátní, výrazněji však zasáhla jen Jihomoravský a Olomoucký kraj, částečně pak Pardubický a okrajově Zlínský. V Libereckém kraji se připojili řidiči městské hromadné dopravy v České Lípě. [celá zpráva]

Stávka řidičů tehdy zkomplikovala obyvatelům Šumperska a Jesenicka dopravu do zaměstnání a škol. Lidé museli nasednout do vlaků, automobilů nebo několik kilometrů dlouhou trasu v ranním sychravém počasí zvládnout na kole či pěšky.

Olomoucký kraj kvůli růstu mezd řidičů linkových autobusů, o kterém rozhodla vláda, musí dopravcům ročně zaplatit o 52 miliónů korun víc. Hejtmanství peníze dalo z přebytku rozpočtu a částku bude žádat od státu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků