Hlavní obsah
Výdejna e-shopu Alza.cz Foto: Alza.cz

Alza zvedla tržby o 18 procent, míří ke 30 miliardám

Společnosti Alza.cz, která provozuje největší tuzemský e-shop, loni podle předběžných výsledků meziročně vzrostl obrat o 17,6 procenta na 29,3 miliardy korun bez DPH. Zástupci firmy to uvedli v pondělí na tiskové konferenci.

Výdejna e-shopu Alza.cz Foto: Alza.cz
Alza zvedla tržby o 18 procent, míří ke 30 miliardám

Internetový prodejce vyřídil 12,3 milionu objednávek, meziročně téměř o pětinu víc. Prodal přes 37 milionů kusů zboží, což je meziroční nárůst o 26 procent. Letos chce Alza investovat do služeb, chystá rozšíření doručovací služby AlzaExpres či rozšíření počtu AlzaBoxů.

V České republice v meziročním srovnání Alza vykázala růst o 15,5 procenta, na Slovensku o 15,4 procenta, v Maďarsku o 69 procent. Z hlediska obratu byl nejprodávanějším výrobkem mobilní telefon iPhone 8.

Nejvíce lidé na Alze nakupovali 16. prosince, kdy denní obrat dosáhl 263 milionů korun. Nejvyšší denní návštěvnost byla na tzv. Black Friday 29. listopadu, a to přes 1,5 milionu lidí. Za celý rok Alza zaznamenala přes čtyři miliony zákazníků, více než polovina lidí navštívila webové stránky z mobilu. Do poboček přišlo 7,5 milionu lidí.

Firma se nyní poohlíží po vstupu na další trhy. Uvažuje o Polsku, Rumunsku nebo Rakousku.

Alza vznikla v roce 1994. V současné době ji vlastní skupina investorů, kteří ji ovládají přes holdingovou společnost L.S. Investments Limited.

Podle Asociace pro elektronickou komerci Češi loni nakoupili v internetových obchodech zboží za rekordních 155 miliard korun. Je to o 15 procent více než v roce 2018. Vedle Alzy patří k největším tuzemským internetovým obchodům Mall.cz, Notino.cz či CZC.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků