Hlavní obsah

Airbus přiznal špehování vlastních zaměstnanců

Další firma v Německu přiznala špehování svých zaměstnanců. Tentokrát potvrdil prověřování vlastních lidí světový výrobce letadel Airbus. Firma tím chtěla přijít na případnou korupci. Ve čtvrtek o tom informovala BBC.

Airbus přiznal špehování vlastních zaměstnanců

Airbus nařídil kontrolu veškerého personálu pracujícího v Německu v letech 2005 až 2007, potvrdila společnost. Prověřovány byla zejména čísla účtů, aby se zjistilo, zda se nepřekrývají s konty dodavatelů. Žádné problémy však nebyly zjištěny.

V Německu se jedná již o několikátý případ špehování za poslední dobu. Například tento týden rezignoval na svoji funkci ředitel společnosti Deutsche Bahn. Důvodem bylo právě špehování tisíců zaměstnanců.

Skandál u Airbusu se provalil poté, co jej zveřejnil současný management po auditu společnosti. Airbus uvedl, že tehdy bylo srovnání vnitřních dat přípustné. Firma však zároveň dodala, že již nehodlá nic podobného dělat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků