Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Air Bank od začátku roku vydělala přes miliardu

Český finanční ústav Air Bank ve třetím čtvrtletí letošního roku vykázal čistý zisk 1,1 miliardy korun. Banka to v pátek oznámila v tiskové zprávě. Zisk banky byl meziročně nižší o 11 procent. Banka je součástí skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Air Bank od začátku roku vydělala přes miliardu

Zisk banky meziročně klesl poté, co v loňském roce skokově narostl díky jednorázovým příjmům z investic banky.

Počet klientů banky meziročně stoupl o více než 110 tisíc na 766 566. Počet běžných účtů narostl o 19 procent na 861 386, počet spořicích účtů o 13 procent na 479 907.

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů na konci čtvrtletí činil 104,9 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o čtyři procenta.

Celková bilanční suma Air Bank, tedy součet jejích aktiv nebo pasiv, meziročně stoupla o čtyři procenta na 115,8 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o 17 procent na 8,8 miliardy korun.

Air Bank vstoupila na trh v listopadu 2011, patří do skupiny PPF Petra Kellnera. Ten je podle žebříčku magazínu Forbes 73. nejbohatším člověkem na světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků