Hlavní obsah
Máslo společnost Ahold stáhla z prodeje Foto: potravinynapranyri.cz

Ahold stáhl z prodeje ošizené polské máslo

Obchodní řetězec Ahold, který provozuje síť prodejen Albert, stáhl k 22. prosinci z prodeje přibližně 20 tun potravin z Polska. Potvrdila to sama společnost Ahold. Výrobek označený jako máslo nesplnil požadavky na obsah mléčného tuku.

Máslo společnost Ahold stáhla z prodeje Foto: potravinynapranyri.cz
Ahold stáhl z prodeje ošizené polské máslo

Mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Pavel Kopřiva v úterý uvedl, že rozbory produktu ukázaly, že obsahuje jen 78,1 procenta tuku. Máslo musí obsahovat minimálně 80 procent mléčného tuku a maximálně 16 procent vody.

"To znamená, že výrobce tak nedostál ani své vlastní deklaraci, ani požadavkům legislativy," řekl Kopřiva Radiožurnálu.

Inspektoři v polském výrobku také naměřili celkem 19,8 procenta vody. Její povolené množství tak bylo překročeno o téměř čtyři procenta. Podrobnosti o produktu jsou na webových stránkách inspekce www.potravinynapranyri.cz, které jsou věnovány problémovým potravinám nabízeným zákazníkům v ČR.

Společnost Ahold uvedla, že dva identické vzorky másla SZPI odebrala 21. listopadu 2014 k laboratornímu zhodnocení. Ve druhém vzorku byl zjištěn obsah tuku o dvě až tři procenta nižší ve srovnání s požadavky legislativy.

"Ihned po obdržení protokolu od SZPI, což bylo 22. prosince 2014, byla zbývající část dodávky másla stažena z prodeje," uvedl řetězec v prohlášení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků