Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Agentura Moody's po 17 letech zlepšila Česku rating

Mezinárodní ratingová agentura Moody's v pátek zlepšila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky o jeden stupeň na úroveň Aa3. To znamená, že riziko investice v zemi je nízké a investice je bezpečná. Naposledy zvedla tato agentura Česku rating v roce 2002 na stupeň A1.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Agentura Moody's po 17 letech zlepšila Česku rating

Výhled označila společnost za stabilní. Poukázala na zlepšující se rozpočtové ukazatele a na vládní reformy, které podporují průmysl s přidanou hodnotou, ocenila i rostoucí zaměstnanost především hůře zaměstnatelných skupin.

Za úspěch pro české hospodářství to označil i premiér Andrej Babiš.

Agentura Moody's upozornila, že Česko má velmi příznivý vývoj míry zadlužení, které se dobře vyvíjí od roku 2012. Taktéž očekává, že v letech 2019 a 2020 se dále sníží a do roku 2023 klesne pod 30 procent HDP.  Současně ale agentura uvedla, že výzvou bude způsob, jakým se země vyrovná se stárnutím populace. Upozornila na nutnost zdravotních a sociálních reforem v nadcházejících desetiletích. Všimla i rostoucích cen nemovitostí a horší dostupnosti bydlení.

Agentura se ve zprávě věnuje i takovým věcem jako jsou změny klimatu, podle zprávy Česko není v rizikové skupině zemí, které změnami mohou být zasaženy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků