Muskův spor s britským jeskyňářem Vernonem Unsworthem začal minulý týden, když záchranáři odmítli plán šéfa Tesly využít k vysvobození chlapců a trenéra z jeskyně miniponorku navrženou jeho firmou SpaceX.

„Může si svou ponorku strčit tam, kde to bolí,” řekl podle serveru CNN Unsworth na Muskovu adresu. „Není absolutně žádná šance, že by to fungovalo,” dodal. Na Muskovu hlavu padala kritika, že jeho iniciativa s ponorkou měla sloužit jen jako reklama.

Miniponorka Tesly při testování v Kalifornii. Stroj nabízel Musk pro záchranu dětí uvízlých v zatopené jeskyni v Thajsku.

Miniponorka Tesly při testování v Kalifornii. Stroj nabízel Musk pro záchranu dětí uvízlých v zatopené jeskyni v Thajsku.

FOTO: Uncredited, ČTK/AP

Musk pak v nedělením příspěvku na Twitteru neudržel nervy a označil Unswortha za pedofila. Později však svůj příspěvek smazal. [celá zpráva]

Řada analytiků a investorů sdělila agentuře Reuters, že tato kauza posiluje jejich obavy, že Muskova veřejná prohlášení odvádějí jeho pozornost od hlavního úkolu Tesly, kterým je výroba elektromobilů. Podle webu CNBC Brit zvažuje podniknout vůči nepodloženému obvinění proti Muskovi právní kroky. „Tímhle to nekončí,” prohlásil.