Na špičce nejprodávanějších modelů ojetých aut se drží Škoda Octavia a Fabia a Volkswagen Passat.

V letošním roce pokračuje růst počtu dovážených ojetých vozidel ze zahraničí, který začal na počátku roku 2015. Od roku 2014 do letoška stoupl dovoz ojetin o 40 procent. Dovážejí se však stále starší ojetiny, podíl vozidel starších 10 let letos přesahuje 54 procent.

„Důvodem pokračujícího růstu počtu dovážených ojetin je přesvědčení českých motoristů, že v zahraničí a především v Německu provozované vozy jsou kvalitnější, zachovalejší, lépe servisované a nestočené. Již mnohokrát jsme veřejnosti předkládali fakta, že pravý opak je pravdou,“ uvedl ředitel společnosti Cebia Martin Pajer.

K tomuto trendu podle jeho názoru přispívá i skutečnost, že na českém trhu je nedostatek kvalitních ojetin v nejžádanějším cenovém segmentu, tedy v ceně od 150 do 250 tisíc.

Stoupl podíl dieselů 

Zatímco v oblasti prodeje nových vozidel roste podíl benzínových a postupně i alternativních pohonů na úkor dieselů, u ojetých vozidel je tomu právě naopak. U letos prodaných ojetých vozidel převažuje podíl dieselových pohonů (60,8 procenta) a jejich podíl dokonce ještě vzrostl proti předchozímu kvartálu téměř o dva procentní body.

Nejoblíbenější barvou byla s 21 procenty bílá, následují šedá a modrá. Téměř osm procent prodaných ojetin bylo bez platné STK.