Počet mobilních zákazníků se snížil o 0,9 procenta na 4,9 miliónu, průměrný měsíční výnos na jednoho se ale zvýšil o dvě koruny na 286 Kč. Datový provoz stoupl o 80 procent a počet klientů využívajících internet v mobilu se zvýšil o 15 procent na 1,67 miliónu. Více než 50 procent telefonů v síti O2 již spadá do kategorie chytrých zařízení a každý čtvrtý podporuje technologii LTE.

Množství internetových přípojek xDSL v pevné síti meziročně kleslo o dvě procenta na 782 tisíc, z toho ale počet rychlejších přípojek VDSL stoupl o 16 procent. Počet uživatelů O2 TV se zvýšil o 14 procent na 247 tisíc.

Počet pevných hlasových linek klesl o 14 procent na 760 tisíc. "Neomezené volání z pevných linek do všech sítí, které nabízíme od začátku roku, si naši zákazníci oblíbili. Svědčí o tom skutečnost, že s novým tarifem volají o 40 procent více, počet odchozích minut do mobilních sítí vzrostl o více než 200 procent," dodal generální ředitel O2 Tomáš Budník.

Vzrostl počet mobilních zákazníků na Slovensku meziročně o sedm procent na 1,84 miliónu. Výnosy slovenské dceřiné firmy rostly o jedno procento na 119 miliónů eur.

Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF s podílem okolo 84 procent. Od O2 se loni oddělil vlastník pevné a mobilní sítě a datových center CETIN.