V úterý musely aerolinky kvůli stávce zrušit celkem 126 dálkových letů a deset letů na kratší vzdálenost. To se dotklo zhruba 27 300 pasažérů. Omezení se týkají letišť ve Frankfurtu nad Mohanem, Düsseldorfu a Mnichově. S přílety a odlety z pražského letiště Václava Havla během úterý problémy nebyly.

Lufthansa se v posledním roce a půl potýkala především se stávkami pilotů, které společnosti způsobily škody v řádu stovek miliónů eur. Ztráty z nejnovější stávky zatím společnost nevyčíslila, odhaduje je ale na desítky miliónů eur denně.

Vedení společnosti předložilo v pondělí večer novou nabídku kolektivní smlouvy. Ta například zvyšuje jednorázovou prémii pro palubní personál na 3000 eur (81 tisíc korun) z dříve navrhovaných 1000 eur. Odboráři s ní ale nebyli spokojeni a dali najevo, že nový návrh nepovede k rychlému ukončení stávky.

Lufthansa se v posledním roce snaží o snížení nákladů. Firma se obává, že při zachování současného stavu nedokáže v budoucnu konkurovat nízkonákladovým dopravcům a blízkovýchodním leteckým společnostem.