Za Davenou stojí podle neoficiálních informací britský investiční fond Abris.

"Smlouva o prodeji podepsána nebyla a není zatím jasné, zda se tak stane," řekl v úterý Häckl. Návrhy na fúze podávají na antimonopolní úřad firmy samy. Schválení jejich záměru je podmínkou dokončení transakce. Úřad může posuzovat i záměry, které se nakonec neuskuteční.

Anthony James Denny, který v Česku vybudoval síť autobazarů AAA.

Anthony James Denny, který v Česku vybudoval síť autobazarů AAA.

FOTO: Dorian Hanuš, Právo

V případě skupiny autobazarů posuzuje antimonopolní úřad změny v kontrole nad nizozemskou společností AAA Auto Group N.V. Bude posuzovat oblast maloobchodního prodeje ojetých osobních automobilů a zprostředkování souvisejícího financování a pojištění.

Prodat se snaží už dva roky

Většinu akcií firmy vlastní Čechoaustralan Anthony Denny, který se svůj podíl snaží prodat už od roku 2012. Loni v létě se přestaly obchodovat akcie AAA Auto na pražské burze.

Skupina autobazarů AAA Auto zvýšila od letošního ledna do srpna meziročně prodej o pětinu na 42 822 vozů. Srpnový prodej byl nejvyšší od jara 2008.
AAA Auto provozuje celkem 34 poboček.

Společnost Davena International vlastní ze sta procent kyperská Mototech Holdings Limited. Abris založili v roce 2006 George Swirski a Neil Milne. Zaměřuje se na investice ve střední a východní Evropě. Mimo jiné má podíl v polském provozovateli flotil firemních aut Masterlease.