Hlavní obsah
Mikuláš Ferjenčík (Piráti) Foto: Petr Hloušek, Právo

Zrušme EET do 100. narozenin Babiše a dejme mu k roku 2054 dárek, vyzývají Piráti

Zrušme elektronickou evidenci tržeb (EET) až do 100. narozenin premiéra Andreje Babiše (ANO) v roce 2054, bude to pro něj takový narozeninový dárek, vyzval ve Sněmovně kolegy poslance Pirát Mikuláš Ferjenčík. Vláda chce odložit povinnost EET do konce roku, ve středu návrh projednají poslanci.

Mikuláš Ferjenčík (Piráti) Foto: Petr Hloušek, Právo
Zrušme EET do 100. narozenin Babiše a dejme mu k roku 2054 dárek, vyzývají Piráti

Zrušit by se podle Ferjenčíka mohla EET do 2. září 2054, kdy by Babiš oslavil sto let.

„Dejme mu prosím tento narozeninový dárek. Věřím, že do té doby se podaří vyvinout systém, který bude výrazně uživatelsky přívětivější a bude šetřit náklady podnikatelů,” řekl ve Sněmovně poslanec Mikuláš Ferjenčík.

Ferjenčík to prohlásil během středeční debaty ve Sněmovně, kdy se řešilo odložení elektronické evidence až do konce roku 2020, jak navrhla vláda. Nyní je EET přerušena jen na dobu nouzového stavu a na tři měsíce po jeho konci.

K hlasování o odložení EET by se měli poslanci dostat ve středu večer.

Opozice především z řad ODS a Pirátů se o zrušení EET snaží dlouhodobě. Když poslanci loni v květnu hlasovali o rozšíření evidence na 3. a 4. vlnu pro drobné podnikatele, debaty nebraly konce, trvaly několik dnů a sešlo se víc jak 700 pozměňovacích návrhů. Jen 600 z nich předložil tehdy poslanec ODS Zbyněk Stanjura.

Dlouhodobě jde o jeden z nejdiskutovanějších zákonů za éru Andreje Babiše, který evidenci prosazoval už jako ministr financí ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků