Hlavní obsah

Zrušený Komunistický svaz mládeže pořádá sjezd

Členové Komunistického svazu mládeže (KSM) se v sobotu v Praze sejdou na sjezdu své organizace. Mladí komunisté sjezd pořádají i přesto, že soud ve středu potvrdil rozhodnutí ministerstva vnitra o zrušení KSM kvůli jeho údajně protiústavním postojům.

Zrušený Komunistický svaz mládeže pořádá sjezd

Představitelé svazu tvrdí, že se KSM sejde, aniž by měnil svůj název či program. Proti rozhodnutí Městského soudu v Praze se chtějí odvolat.

Verdikt soudu nabude právní moci po doručení rozsudku účastníkům sporu. Předseda KSM Milan Krajča v pátek řekl, že svaz zatím rozsudek neobdržel. Ministerstvo trvá na tom, že svaz musí přestat fungovat jako občanské sdružení, jakmile bude rozsudek pravomocný. Pokud by uskupení svou činnost neukončilo a dál vystupovalo pod dosavadním názvem, případem by se podle vnitra začala zabývat policie.

Ministerstvo vnitra rozpustilo KSM v říjnu 2006 kvůli programu, v němž svaz například uváděl, že se bude snažit o odstranění soukromého vlastnictví výrobních prostředků a jeho nahrazení vlastnictvím společenským.

Mladí komunisté toto rozhodnutí považují za projev antikomunismu, který prosazuje současná vláda. Na sjezdu se prý chtějí k postupu státních orgánů vyjádřit. Zhodnotit prý chtějí také výsledky kampaně proti umístění americké radarové základny v Česku.

KSM chce podle Krajči hovořit i o tom, jak organizovat studentské hnutí proti případnému zavedení školného na vysokých školách. Tématem podle něj budou i další kroky vlády premiéra Mirka Topolánka (ODS), které podle KSM útočí na sociální situaci mladých lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků