Hlavní obsah
Sníh a mráz se letos dostavily dříve. Foto: Vít, ČTK

Zima si vybrala první oběť, muž zemřel na podchlazení v Táboře

Letošní zima, která se dostavila dříve než obvykle, si vybrala svoji zřejmě první oběť. V Táboře v neděli ráno zemřel muž, jehož našel kolemjdoucí ležet na zemi.

Sníh a mráz se letos dostavily dříve. Foto: Vít, ČTK
Zima si vybrala první oběť, muž zemřel na podchlazení v Táboře

„Na asi 45letého muže ležícího na chodníku upozornil náhodný svědek,“ informovala tisková mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. „Na místě záchranáři nalezli muže v bezvědomí se selhávajícími vitálními funkcemi,“ dodala.

Záchranářům se podle ní podařilo zpočátku obnovit srdeční činnost, nicméně pacient, jehož tělesná teplota byla pouhých 22 stupňů, po převozu do nemocnice zemřel.

Informace o identitě zemřelého nejsou k dispozici.

Nízké teploty zasáhly celý Jihočeský kraj, mráz v sobotu vydržel až do dopoledních hodin. Ubytování hledali také lidé bez domova, azylový Dům svatého Pavla v Českých Budějovicích byl v noci ze soboty na neděli naplněn na maximum. Ředitel českobudějovické městské charity Josef Hes ČTK oznámil, že pokud by se zájem o ubytování ještě zvýšil, mohou lidem nabídnout nouzové nocování na židlích.

Také středočeské noclehárny zaznamenaly během víkendu zvýšený zájem lidí bez domova. Například ve středisku Naděje v Mladé Boleslavi museli přidávat přistýlky.

V jiných krajích bezdomovci ubytování nijak příliš nevyhledávali. Podle provozovatelů je ochlazení spíše krátkodobé. Větší zájem klientů zaznamenala denní centra, kam se lidé přicházejí najíst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků