Hlavní obsah
Otakar Černý Foto: ČTK

Zemřel Otakar Černý

Zemřel televizní moderátor, novinář a sportovní publicista Otakar Černý. Informovala o tom Česká televize, se kterou spojil svou mnoho desítek let trvající kariéru. Bylo mu 77 let.

Otakar Černý Foto: ČTK
Zemřel Otakar Černý

Jako na emeritního šéfredaktora sportovní redakce na Černého v úterý ráno na svém twitteru vzpomíná také šéfkomentátor sportovní redakce ČT Robert Záruba. „Muž, který rád posouval hranice, nic neměl za nemožné a pomohl objevit mnoho velkých věcí: nápaditý jazyk sportovní reportáže, krátké otázky, televizní debaty, sportovní kanál a Jardu Jágra.”

Černý se narodil v Kladně v roce 1943. Vystudoval učitelství pro obor matematika a fyzika, oba předměty pak dvacet let učil. Na konci šedesátých let však změnil povolání a nastoupil do tehdejší Československé televize do redakce sportu. V té působil s přestávkami až do roku 1989.

Po revoluci přestoupil do redakce zpravodajství, kterou vedl. Patřil také mezi průkopníky politických debat u nás, mezi lety 1989 až 1997 moderoval první politické diskuse na Československé, respektive České televizi: Debata a Co týden dal. Diváci si jej pamatují díky originálnímu moderátorskému stylu a také legendárnímu dotazu „a co na to občan?”.

Po sesazení generálního ředitele Iva Mathého v roce 1995 z České televize na čtyři roky odešel, mimo jiné působil dva roky jako tiskový mluvčí tehdejšího ministra zdravotnictví Bohumila Fišera.

V roce 2002 se do České televize vrátil, opět do redakce sportu. Podílel se na spuštění sportovního kanálu ČT sport. Od roku 2008 moderoval pořad Na slovíčko, v roce 2013 odešel do důchodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků