Hlavní obsah
Čestmír Hofhanzl Foto: Jan Třeštík, ČTK

Zemřel bývalý poslanec Čestmír Hofhanzl

Ve věku 78 let zemřel v neděli někdejší poslanec Občanské demokratické aliance (ODA) Čestmír Hofhanzl. O úmrtí Hofhanzla, který od roku 1997 žil v Třeštici, informoval deník E15 a potvrdil jej i starosta obce Martin Kodys. Pohřeb se uskuteční v pátek v Telči.

Čestmír Hofhanzl Foto: Jan Třeštík, ČTK
Zemřel bývalý poslanec Čestmír Hofhanzl

Hofhanzl byl poslancem v 90. letech, už v roce 1990 byl zvolen do České národní rady. Uspěl i v následných volbách, členem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byl až do roku 1998. V roce 1993 ho Sněmovna při prvním hlasování o imunitě nevydala k trestnímu stíhání pro pomluvu, které se údajně dopustil v roce 1990.

S ODA se Hofhanzl v roce 1998 názorově rozešel a stal se členem nově vzniklé Strany konzervativní smlouvy, za kterou v roce 2000 neúspěšně kandidoval do Senátu.

Hofhanzl se narodil 9. října 1941 v jihočeských Borovanech. Studoval českobudějovickou Vysokou školu zemědělskou i Univerzitu Karlovu v Praze. Od roku 1983 pracoval v biochemické laboratoři v Jihlavě.

V roce 1989 patřil mezi zakladatele jihlavského Občanského fóra. V Třeštici si pořídil starý mlýn. „Měl ho opravdu rád, udělal na něm hodně práce,” řekl starosta.

Poslední rozloučení s Čestmírem Hofhanzlem bude v pátek v 15:00 v kostele svaté Anny v Telči, zádušní mše se bude konat 20. ledna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků