Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Petr Horník, Právo

Zeman odmítl poskytnout prezidentskou lóži na charitu

Prezident Miloš Zeman nesouhlasil s prodejem lístků do prezidentské lóže v Obecním domě v Praze na módní přehlídku Blanky Matragi, ačkoliv výtěžek má jít na charitu. Upozornila ve středu pořádající firma Central Group. Hrad to zdůvodnil tím, že agentura chtěla bezplatně využívaná exkluzivní místa zpoplatnit.

Prezident Miloš Zeman Foto: Petr Horník, Právo
Zeman odmítl poskytnout prezidentskou lóži na charitu

"Veškerý výtěžek z prodeje těchto vstupenek bude určen na charitu. Druhý exkluzivní prostor, prezidentská lóže, bude bohužel prázdný. Prezident Miloš Zeman nepochopitelně odmítl podporu charity a lóži neumožnil zpřístupnit," uvedla společnost. Do primátorské a prezidentské lóže se jinak návštěvníci nedostanou.

Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) oproti tomu svou jindy nepřístupnou primátorskou lóži v Obecním domě poskytl.

"Prezidentské lóže, ať už v Obecním domě, Národním divadle nebo ve Stavovském divadle nejsou zpoplatněné a využívají se při státních akcích. V tomto případě šlo o požadavek soukromé společnosti, která pro účely své akce hodlala prezidentskou lóži zpoplatnit," ohradil se ale prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Připomněl také, že Zeman se už před svým zvolením podpořil charitativní akci pro děti z Klokánku.

Koncert je vyprodán

Charitativní večer spojený s módní přehlídkou známé návrhářky a vystoupením houslisty Pavla Šporcla a operní zpěvačky Andrey Kalivodové je už nyní vyprodaný. Zájemci si koupili téměř 700 vstupenek. Celková částka z prodeje vstupenek přesáhla 3,5 miliónu korun.

Peníze půjdou Nadačnímu fondu pro zdraví dětí, který vznikl ve prospěch Ústavu pro péči o matku a dítě v pražském Podolí. Fond přispívá na výzkum a vzdělávání v oblasti péče o zdraví matek a dětí, kupuje také přístroje do porodnic.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků