Hlavní obsah
Billboard Miloše Zemana za znovuzvolení prezidentem Foto: Novinky

Zeman nebude mít volební spot

Prezidentští kandidáti se snaží získat přízeň voličů pomocí volebních spotů, jimiž se budou také prezentovat v České televizi. Té zákon stanovuje, aby každému z kandidátů poskytla na prezentaci několik hodin vysílacího času. Miloš Zeman ho využít neplánuje, řekl jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Billboard Miloše Zemana za znovuzvolení prezidentem Foto: Novinky
Zeman nebude mít volební spot

Televize žádné video od Zemanova týmu nedostala. „Klip nebyl dodán, protože by už šlo o osobní předvolební kampaň,” uvedl mluvčí. Zeman opakovaně tvrdí, že žádnou kampaň před volbou nové hlavy státu nepovede.

Na volebním webu Zemana je umístěno video s názvem Životní příběh Miloše Zemana s ukázkami fotografií z jeho života. Vyšla také kniha o Zemanovi a objevily se i billborady se Zemanem.

Podle zákona o volbě prezidenta má každý zaregistrovaný uchazeč o Hrad dostat v ČT a v Českém rozhlase před prvním kolem voleb prostor v rozsahu pěti hodin vysílacího času, před druhým kolem další hodinu. Veřejnoprávní média začnou s volebním vysíláním 2. ledna. Někteří kandidáti už své volební spoty představili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků