Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman (druhý zleva) opustil po čtyřech dnech Ústřední vojenskou nemocnici v pražských Střešovicích. Vpravo je jeho dcera Kateřina. Foto: Ondřej Deml, ČTK

Zeman opustil nemocnici. Je v dobré kondici, řekli lékaři

Prezident Miloš Zeman po čtyřech dnech v nemocnici v neděli odpoledne odjel na zámek do Lán. Novinářům, kteří na něj na místě čekali, zamával. Ve středu má vystoupit ve Sněmovně ke státnímu rozpočtu. Na Twitteru to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Hradu prezident v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) absolvoval takzvaný rekondiční pobyt.

Prezident Miloš Zeman (druhý zleva) opustil po čtyřech dnech Ústřední vojenskou nemocnici v pražských Střešovicích. Vpravo je jeho dcera Kateřina. Foto: Ondřej Deml, ČTK
Zeman opustil nemocnici. Je v dobré kondici, řekli lékaři

Prezident v nemocnici nepodstoupil žádný zákrok, uvedla ÚVN. Absolvoval rehabilitační cvičení a dostával potřebnou výživu. Dnes byl v dobré kondici.

„Péče byla zaměřena na rekonvalescenci dlouhodobě přetěžovaného organismu. Absolvoval rehabilitační cvičení zaměřená na posílení pohybových stereotypů, byla mu aplikována intenzifikovaná výživa,” uvedla na webu mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Ovčáček již dříve uvedl, že hospitalizace nesouvisela s akutním či vážným zdravotním problémem, který by si vyžádal lékařský zákrok. Prezidentův pobyt v nemocnici zdůvodnil přípravou na státní svátek 28. října, při kterém chce být Miloš Zeman "absolutně fit".

Prezident do nemocnice nastoupil ve čtvrtek. V televizi Barrandov řekl, že tak vyhověl přání svého ošetřujícího lékaře, ředitele nemocnice Miroslava Zavorala. „Není to nic vážného, je to záminka pro odpočinek,” řekl Zeman. Ovčáček v týdnu uvedl, že prezidenta čekají rehabilitace a infuze, které mu při zářijové návštěvě nemocnice pomohly.

Je zdravý, ale dokumentaci přísně střeží

Podle serveru Blesk.cz je Zemanova zdravotní dokumentace přísně střežena. Není kvůli tomu vedena elektronicky, ale pouze papírově. Vedení nemocnice navíc kontroluje i lékaře, kteří se ke složce dostanou, napsal Blesk.

Prezident v nemocnici pobýval na interním oddělení, k dispozici měl podle Blesku polovinu patra. Žádní jiní pacienti ale údajně kvůli tomu nemuseli být přemístěni. Zemana mohli navštěvovat pouze lékaři a rodina. Blesk také uvedl, že Zeman měl pro sebe k dispozici kuřárnu, ostatní pacienti museli proto chodit kouřit až na patologii.

Zeman byl ve střešovické nemocnici už 24. září, u lékařů strávil několik hodin. Ovčáček tehdy návštěvu označil za pravidelnou lékařskou prohlídku. Zavoral, který vede právě interní kliniku, serveru SeznamZprávy po vyšetření řekl, že lékaři nenašli žádný zdravotní problém s výjimkou mírné známky dehydratace a „určité únavy”. Zeman později řekl, že kvůli dehydrataci dostane několik infuzí, které mu dodají minerály.

Podle Pražského hradu prezident špatně chodí kvůli diabetické polyfunkční neuropatii. Na veřejnosti někdy působí unaveně. Problémy má také s nízkým tlakem a hůř slyší. Kvůli svému zdraví omezil kouření.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků