Hlavní obsah
Členové Strany zelených v Moravskoslezském kraji budou chtít získat voliče na svou stranu i hip-hopem. Foto: Pavel Karban, Právo

Zelení vyrazí do boje o voliče s hip-hopem

Hodně netradičně budou lákat voliče před krajskými volbami členové Strany zelených v Moravskoslezském kraji. Na každém mítinku vystoupí Žabí orchestr Strany zelených s vlastním songem Všichni chceme zdravé děti. V čele skupiny bude lídr kandidátky Ladislav Koval a spolu s ním bude hrát a zpívat dalších osm nejvýše postavených lidí z kandidátky.

Členové Strany zelených v Moravskoslezském kraji budou chtít získat voliče na svou stranu i hip-hopem. Foto: Pavel Karban, Právo
Zelení vyrazí do boje o voliče s hip-hopem

„Song bude mít premiéru 16. září na Masarykově náměstí v Ostravě,“ prozradil v sobotu znovuzvolený předseda strany na severní Moravě Koval a dodal, že písnička bude ve stylu hip hopu.

„Chceme oslovit určitou skupinu v populaci, která je nám nejbližší. Jsou to lidé kteří mají moderní myšlení nebo jsou mladšího věku. A proč žába? Protože to je jeden z nejvzácnějších živočichů v ekosystému vůbec a navíc na mnoha úřadech sedí žáby na prameni,“ vysvětlil autor textu a první místopředseda strany v kraji Ladislav Vrchovský. Slíbil, že každý člen orchestru bude hrát i zpívat. Jméno autora hudby zelení neprozradili.

O předvolebním boji se zelení bavili na krajské konferenci, na které volili nové krajské vedení. Předsedou byl opětovně zvolen Ladislav Koval, prvním místopředsedou se stal Ladislav Vrchovský, druhým místopředsedou se stal Jiří Dlabaja.

Na celostátní sjezd vlakem

Účastníci konference se bavili i o celostátním sjezdu Strany zelených, který se uskuteční příští týden v Teplicích. „Jednalo se spíše ale o technické věci,“ poukázal Koval s tím, že na sjezd vyrazí 34 delegátů z Moravskoslezského kraje ekologickou dopravou. „Pojedeme hromadně vláčkem,“ prozradil.

To, že by krajská konference doporučila jednotlivým delegátům, koho mají za pár dní volit při hlasování o novém předsedovi strany, odmítl. „Každý bude hlasovat sám za sebe,“ dodal šéf zelených na severní Moravě. Netajil se ale tím, že on sám podporuje Danu Kuchtovou, stejně jako místopředseda Dlabaja, zatímco první místopředseda Vrchovský bude volit Martina Bursíka.

Všichni chceme zdravé děti

(hiphopová písnička Strany zelených, text Ladislav Vrchovský)
Čistý vzduch a čistou vodu

Pijme vodu z vodovodu

Průmysl nám nesmí škodit

Zdravé děti chceme rodit

Dobrou práci klidné stáří

Stařík v klubu klidně paří

 

Všichni chceme zdravé děti

Bez rozdílu barvy pleti

 

Klid a zeleň léčí duši

Ticho léčí srdce uši

Zvířátka jsou kamarádi

Nečuráme na kapradí

Rostliny dávají kyslík

Náš je každý který myslí

 

Všichni chceme zdravé děti

Bez rozdílu barvy pleti

 

Voda půda vzduch nás živí

Za prachama nejsme diví

Dobrou práci zdravé jídlo

Nekažme si dobré bydlo

Pojďte šetřit energií

Obaly ať samy hnijí

 Všichni chceme zdravé děti…
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků