Hlavní obsah
Ondřej Liška na archivním snímku Foto: Stanislava Seďová, Právo

Zelené povede do eurovoleb Ondřej Liška

Kandidátku Strany zelených ve volbách do Evropského parlamentu povede stranický předseda a někdejší ministr školství Ondřej Liška. Za ním bude na listině právnička Michaela Suchardová. Informoval o tom v neděli mluvčí zelených Jan Žáček.

Ondřej Liška na archivním snímku Foto: Stanislava Seďová, Právo
Zelené povede do eurovoleb Ondřej Liška

Program zelených pro květnové volby do EP podle něho klade důraz na ekonomické oživení a prosperitu Evropy, zajištění rovných šancí a na kvalitní život ve zdravém prostředí.

Mandát evropského poslance byl podle Lišky pro české politiky až na výjimky 'odstavnou kolejí'. "To chtějí zelení změnit, proto kandiduji do Evropského parlamentu jako předseda strany. Chci, aby se Evropa vrátila do české politiky," sdělil Liška.

Ve volbách do Evropského parlamentu budou zelení spolupracovat s hnutím Změna. Představitelka hnutí, náměstkyně libereckého hejtmana Zuzana Kocumová bude na čtvrtém místě kandidátky.

Zelení byli v letech 2006 až 2010 sněmovní a jednu dobu i vládní stranou. V předminulých a minulých předčasných volbách do dolní komory neuspěli. V minulých evropských volbách dostala Strana zelených zhruba dvě procenta hlasů. Hnutí Změna získala v posledních sněmovních volbách asi půl procenta hlasů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků