Hlavní obsah
Přemysl Sobotka při zahájení prezidentské kampaně ve své kanceláři. Foto: Petr Horník, Právo

Závod o Hrad na Stream.cz pokračuje: Sobotka hrál v ODS oblíbený tenis

Seriál internetové televize Stream.cz, který ukazuje prezidentské kandidáty v netradičním světle, dnes pokračuje dílem s Přemyslem Sobotkou. Oficiální kandidát ODS svolil, že si před kamerami zahraje s moderátorem Pavlem Zunou tenis. A nutno předznamenat, že si nevedl špatně.

Přemysl Sobotka při zahájení prezidentské kampaně ve své kanceláři. Foto: Petr Horník, Právo
Závod o Hrad na Stream.cz pokračuje: Sobotka hrál v ODS oblíbený tenis

Osmašedesátiletý pán, který by měl normálně nárok na důchod, se honí po tenisovém kurtu, skluzem vybírá kraťas Pavla Zuny a pak se raduje z vyhraného fiftýnu. To je ukázka z nového dílu pořadu Závod o Hrad, ve kterém se Stream.cz snaží ukázat prezidentské kandidáty ne ve strojeném rozhovoru v kravatě, ale při jejich oblíbené sportovní aktivitě. „Výběr sportu s panem Sobotkou byl zdaleka nejsnadnější ze všech kandidátů. I přes svůj věk je to kovaný sportovec, dal na výběr hned několik sportů, z nichž jsme zvolili tenis. I proto, že ho chodí hrát každý týden s přáteli,“ říká moderátor Pavel Zuna.

Protože pro potřeby reportáže bylo zbytečné, aby Sobotka se Zunou sehráli celý tenisový zápas (a také s ohledem na to, že bývalý předseda Senátu pokračoval dalším mačem s přáteli), vrcholem reportáže je tenisový tie-break – tedy zkrácená hra do sedmi bodů. Jak dopadla a jak se kandidát ODS prezentoval i v rozhovoru na vážnější témata, můžete vidět ZDE.

Závod o Hrad je produkčně nejnáročnější pořad Stream.cz v tomto roce. Redakce oslovila všechny prezidentské kandidáty s jedinou podmínkou, aby si vybrali libovolnou sportovní aktivitu, kterou by předvedli před kamerou. Ve hře byly i šipky, šachy či bowling. Zatímco někteří žádnou takovou aktivitu nenašli nebo ji nechtěli najít (např. Táňa Fischerová či Ladislav Jakl), všichni vážní kandidáti – tedy ti, kteří mají reálnou šanci na Pražském hradě usednout, s natáčením souhlasili.

Předchozí díl, ve kterém Jiří Dienstbier hraje s Pavlem Zunou fotbal, můžete vidět ZDE.

Trailer na celý projekt ZDE.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků