Hlavní obsah
 

Závěr týdne bude studený, ráno se mohou vyskytnout přízemní mrazíky

Astronomický podzim, který začne o tomto víkendu, se projeví poměrně nízkými teplotami. Ráno mohou klesnout až na dva stupně Celsia, odpoledne většinou nepřekročí 20 stupňů. Obloha by ale měla být s výjimkou deštivé soboty spíše jasná. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Závěr týdne bude studený, ráno se mohou vyskytnout přízemní mrazíky

Ve čtvrtek ráno se teploty pohybovaly nejčastěji mezi 2 až 6 stupni, na některých místech ale klesly i pod nulu. Například v Jizerských horách naměřili -3,5 stupně Celsia, o něco tepleji bylo v Karlových Varech a Chebu, kde rtuť teploměrů ukázala na 0,9, respektive 1,6 stupně. Během dne by se však mělo oteplit zhruba na 15 až 20 stupňů. Obloha bude převážně slunečná až polojasná.

Podobné počasí i teploty očekávají meteorologové v pátek. Ráno se mohou vyskytnout přízemní mrazíky, odpoledne bude od severozápadu přibývat oblačnost.

První víkendový den se proto ponese ve znamení zatažené oblohy. Zejména v dopoledních hodinách bude na některých místech České republiky pršet. Vlivem zvýšené oblačnosti budou tentokrát rána teplejší, naměříme 6 až 10 stupňů. Odpolední teploty se budou pohybovat mez 15 až 20 stupni.

V neděli oblačnost ustoupí a bude převážně polojasno. Ráno se mohou ojediněle vyskytnout mlhy, teploty se vrátí na 2 až 6 stupňů. Odpolední maxima budou stejná jako v předchozích dnech.

Příznivci babího léta se vytouženého dočkají v následujícím týdnu. Ten by měl být převážně polojasný, v jeho první polovině budou teploty mezi 16 až 20 stupni, v druhé polovině už mohou atakovat i letní hranici 25 stupňů. „Kolem svátku svatého Václava 28. září nastane konečně to období, o kterém se mluví jako o babím létě,“ uzavřela Honsová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků