Hlavní obsah

Zápisky z cest? To je skutečně psaní live, poznamenal Klaus

Prezident Václav Klaus ve čtvrtek představil v Míčovně Pražského hradu knihu Zápisky z nových cest, která shrnuje jeho texty, které byly publikovány průběžně v deníku Právu a na zpravodajském serveru Novinky.cz. Klaus poznamenal, že texty vznikaly skutečně live, aby stihl vydání v ČR.

Zápisky z cest? To je skutečně psaní live, poznamenal Klaus

„Je to skutečně psaní live,“ poznamenal Klaus na křtu nové publikace, kterou vydalo stejně jako předchozí Zápisky z cest nakladatelství Fragment. Prezident prozradil, že lépe se dojmy z cest psaly z hlediska redakčních uzávěrek na východní polokouli, kde se posouvají hodinky dopředu. Za spolupráci prezident Novinkám a deníku Právo na křtu poděkoval.

Klaus také prozradil, že když byl v říjnu na návštěvě Polska, kdy už zápisky nepořizoval, náhle zjistil, že má hodinu a půl času navíc. Předchozí vydání Zápisků z cest si ke čtvrtku zakoupilo 11 tisíc lidí. Klaus vyslovil přání, aby i nová kniha našla cestu k takovému počtu čtenářů.

Na dotaz, zda neplánuje třetí pokračování, hlava státu uvedla, že v budoucnu by spíše šlo o širší texty s hlubším záběrem. Připustil ale, že bude přemýšlet o tom, zda v budoucnu nepořizovat zápisky „do foroty“.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků