Hlavní obsah

Žalobci zastavili stíhání kolegyně obviněné z podvodu

Nestává se příliš často, aby se do křížku se zákonem dostal státní zástupce, který má jeho dodržování hlídat. Do takové situace se dostala žalobkyně z Městského státního zastupitelství v Praze. Z celé situace nakonec vyvázla s čistým štítem.

Žalobci zastavili stíhání kolegyně obviněné z podvodu

Policie ji loni v srpnu obvinila z úvěrového podvodu, ale dozorový státní zástupce z Prahy 7 její stíhání letos v dubnu zastavil. Právu to potvrdila šéfka zastupitelství v sedmém pražském obvodu Jiřina Fronková.

Žalobkyni podle informací Práva nehrozí ani kárný postih, protože nikdo z jejích nadřízených nepodal v zákonné lhůtě proti ní kárnou žalobu. Jednání této ženy tak už je kárně promlčeno.

Státní zástupkyně se tak mohla vrátit zpět do své funkce, o kterou předtím dočasně přišla rozhodnutím bývalého ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS).

Policisté ji původně podezírali z toho, že podvedla banku, od které si půjčila čtyři milióny korun. Splátky sice dodnes splácí, ale problém nastal předloni, kdy se bance zaručila místo svým majetkem domem svých rodičů.

Nemovitost byla hlavním bodem sporu

Nemovitost totiž byla hlavním bodem majetkového sporu mezi rodiči a původním vlastníkem objektu. Padlo dokonce soudní rozhodnutí, že rodiče mají část domu původnímu majiteli vrátit.

Tím, že tuto skutečnost žalobkyně úředníkům v bance nesdělila, měla podle policistů vědomě uvést finanční instituci v omyl a spáchat úvěrový podvod, za který jí hrozilo šestiměsíční až tříleté vězení.

Žalobce z Obvodního státního zastupitelství v Praze 7 měl ale na věc nakonec jiný názor.

„Nemusela vědět, že dům jako zástava je předmětem sporu a že jeho část získal zpět původní majitel. V katastru nemovitostí to totiž ještě nebylo zaneseno. Nedokázali jsme jí tedy, že to věděla,“ přiblížila důvody zastavení stíhání šéfka žalobců z Prahy 7 Fronková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků