Hlavní obsah
David Rath Foto: Milan Malíček, Právo

Žalobce zamítl stížnosti obviněných v kauze Rath

Středočeský státní zástupce Petr Jirát zamítl stížnosti sedmi obviněných v korupční kauze poslance Davida Ratha. Právu to řekl obhájce stíhané kladenské podnikatelky Ivany Salačové Vojtěch Veverka s tím, že usnesení žalobce se týká všech s výjimkou samotného Ratha.

David Rath Foto: Milan Malíček, Právo
Žalobce zamítl stížnosti obviněných v kauze Rath

O Rathovi Jirát rozhodoval zvlášť. Nynější krok státního zástupce tedy znamená, že vyšetřování kolem zmanipulovaných zakázek ve Středočeském kraji může dál pokračovat.

V případě Ratha stížnost ještě nebyla vyřízena, řekl Právu náměstek středočeských žalobců Martin Erazím, který také potvrdil, že stížnosti ostatních byly zamítnuty.

Za přijetí úplatku hrozí Rathovi v případě odsouzení až dvanáctileté vězení. Spolu s ním obvinila policie dalších sedm lidí, například ředitelku kladenské nemocnice Kateřinu Pancovou či někdejšího poslance Petra Kotta. Jejich stíhání se údajně týká i dalších zakázek ve Středočeském kraji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků