Hlavní obsah
Miloš Zeman Foto: Milan Malíček, Právo

Žaloba na Klause je hysterickou reakcí, míní Zeman

Miloš Zeman, který se ujme prezidentského úřadu v pátek 8. března, považuje ústavní žalobu za hysterickou reakci. Velezrada je podle něj jasně daný pojem, do kterého se amnestie nevejde.

Miloš Zeman Foto: Milan Malíček, Právo
Žaloba na Klause je hysterickou reakcí, míní Zeman

Zeman, který se řadí mezi odpůrce Klausovy amnestie, soudí, že senátoři by měli usilovat u ústavních soudců o zrušení amnestie jako celku.

„Nebo bych jako realista žádal zrušit alespoň článek dvě, který zastavuje dlouhá trestní stíhání,“ doplnil Zeman, který už před časem dal najevo svůj distanc.

„Domnívám se, že pokud páni senátoři žalují pana prezidenta Klause pro velezradu, tak je to poněkud velmi a velmi nadnesený termín,“ řekl Zeman.

Senátoři žalobu oficiálně podají v úterý, v pondělí ji odhlasovali. Pro bylo 38 zákonodárců, proti 30. Kromě amnestie prezidentovi vytýkají postoj k Lisabonské smlouvě. Vadí jim například to, že dosud nepodepsal její doplněk o záchranném fondu eurozóny. Vadí jim také, že už více než rok nejmenoval žádného ústavního soudce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků